21 maart 2025

Lente-equinox in de Biotoop

Op 21 maart, tijdens de lente-equinox – wanneer dag en nacht even lang zijn – vindt er om 12.41 uur een bijzonder fenomeen plaats in de Biotoop!

Het kunstwerk Solar Orbit Transit Station van omgevingskunstenaar Wendy Hali richt zich altijd op een vast punt aan de hemel: het snijpunt van de hemel-equator met de meridiaan van Haren.

Als alles goed gaat schijnt de zon om 12.41 uur de donkere hal van B binnen, waarna er op de muur naast de lift een tekst zichtbaar wordt.

Kleine disclaimer: bij bewolkt weer blijft het een fantastisch kunstwerk, maar zie je… nou ja, vooral bewolking. Fingers crossed voor een zonnige dag!

Kom langs, krijg uitleg van Anke en Alette en bewonder deze combinatie van kunst, wetenschap en natuur.

Lees meer over Wendy Hali en de betekenis van het Solar Orbit Transit Station.